Літературні підсумки 2/2020
Перше півріччя 2020 за нами, а це означає, що час для проміжних підсумків кварталу та першої половини 2020.
Попередні підсумки можна читати ось тут: квартал 1/2020
Ну то до діла.
Блог та оповідання
У другій чверті року на блозі з´явилося 5 нових статтей, серед яких 3 — оповідання зі всесвіту Слов‘янські байки.
Ще два оповідання з цієї ж серії зараз у процесі створення. Одне з них я відберу на літературний конкурс.
Тепер на блозі є закладка Зміст для зручної навігації.
Книга-Картинка
Найбільших змін за ці три місяці зазнала книга-картинка про Еллу. У липні буде рік від початку роботи над нею і я додала обертів, щоб завершити роботу у липні ж.
Ілюстрації обростають деталями. Книга набуває своєї власної візуальної мови, яку я не могла уявити, коли починала роботу над нею. Дуже хочеться побачити, яким буде фінальний проект. Ще зовсім трохи!
Літературні канікули
Уже не перший рік я марю ідеєю зняти будинок десь на відлюдді під лісом і поїхати туди, щоб, як Колін Фьорт у Реальному коханні, сидіти наодинці зі своєю книгою й писати-писати-писати.
Враховуючи ситуацію з міжнародним туризмом у 2020, недалеке ізольоване й тихе місце виявилося більше ніж логічною ідеєю для відпустки. Село для літературного експерименту знайшлося відразу ж.
З квітня я просто марила цим. Планувала поїхати у сині далі й писати весь тиждень.
Як завжди, на відпустку були Наполеонівські плани.
“Все встигну — одну книгу писатиму, другу домалюю, ще й історію для нової книги-картинки придумаю”.
По факту ж, реальність підкоригувала плани. 🙂 (Нотатка для себе на майбутнє — на такі літературні канікули потрібно відправлятися наодинці, для більших результатів).
Та все одно експеримент я рахую вдалим.
За неповний тиждень я:
– вигадала історію нового оповідання
– зібрала дуже багато референсів зі справжніх провінційних сіл, що допомогло додати реалістичності моїм ілюстраціям в книзі-картинці
– встигла проаналізувати свій аутлайн книги по слов‘янській міфології
– придумала історію наступної книги-картинки
Цього разу у мене вдвічі коротші строки для неї — завершити книгу потрібно до лютого 2021, у головній ролі тепер не людина, а історія буде розповідатися повністю візуально (так званий Silent book, який я вже давно хотіла випробувати й собі).
Літературна бібліотека та письменницькі експерименти
Провідна тема другого кварталу 2020 — Експерименти.
Я постаралася обійтися без революцій та сконцентрувалася на еволюції — стилю, творчого процесу, рутини та літературних звичок.
У цій чверті я:
✓ взялася за регулярний аналіз книг-картинок зі всього світу. Засіла на декількох тематичних онлайн-бібліотеках і почала вивчати інших авторів та ілюстраторів
✓ продовжила вивчати слов’янську міфологію
✓ зробила собі канікули від “книг, котрі письменнику-початківцю потрібно прочитати” й читала все, що хотілося
✓ почала читати нові для себе літературні форми (вірші, есе), щоб знайти натхнення для експериментів зі стилем та нові ідеї
✓ взялася провітрювати свої літературні ідеї на декількагодинних прогулянках
✓ поекспериментувавши з літературними канікулами в селі, прийняла той факт, що декілька тижнів у ізоляції з літературою раз на рік не здійснять за мене мої мрії. Мені таки потрібно більше уваги приділити створенню регулярної літературної практики. Так само, як раніше привчила себе до регулярної ілюстраційної практики.
У рамках експерименту я взялася 2 тижні щодня вести щоденник по 30 хв, що виявилося неймовірно цікавим процесом. Такі собі побачення із собою. Скільки, виявляється, цікавого можна обдумати на папері, коли знаходиш на це час.
Початково я планувала цю практику вести лише два тижні, та не захотіла зупинятися.
На сторінках нотатника з’являються історії з дитинства, про які я й не пам’ятала. Туди приходять нові персонажі та сюжети. Там ведуться дебати свідомості з підсвідомістю, ритуальне очищення від різних емоцій дня.
Перша половина 2020
Це півріччя було в основному про книгу-картинку, повернення у жанр оповідання та літературний блог. Я вчилася, відкривала для себе укрсучліт та менш відомі твори українських класиків, збирала матеріали для книги та книги-картинки, відвідала декілька вебінарів з літератури та книжкової ілюстрації, Літшколу в Карпатах, зробила літературні канікули, експериментувала з процесом та досліджувала, що підходить власне мені.
Друге півріччя обіцяє бути ще більш насиченим, з новою книгою-картинкою, новими оповіданнями та початком роботи над текстом книги.
Самій цікаво, як виглядатиме підсумок повного 2020.
коментарі 2
Ігор
Так тримати…
Сповіщення: