Щоденник автора-ілюстратора,  щоденник письменника,  щоденник читача

Літературні підсумки 2/2020

Перше півріччя 2020 за нами, а це означає, що час для проміжних підсумків кварталу та першої половини 2020.

Попередні підсумки можна читати ось тут: квартал 1/2020

Ну то до діла.

Блог та оповідання


У другій чверті року на блозі з´явилося 5 нових статтей, серед яких 3 — оповідання зі всесвіту Слов‘янські байки.

Ще два оповідання з цієї ж серії зараз у процесі створення. Одне з них я відберу на літературний конкурс.

Тепер на блозі є закладка Зміст для зручної навігації.

Книга-Картинка

Найбільших змін за ці три місяці зазнала книга-картинка про Еллу. У липні буде рік від початку роботи над нею і я додала обертів, щоб завершити роботу у липні ж.

Ілюстрації обростають деталями. Книга набуває своєї власної візуальної мови, яку я не могла уявити, коли починала роботу над нею. Дуже хочеться побачити, яким буде фінальний проект. Ще зовсім трохи!

Літературні канікули

Уже не перший рік я марю ідеєю зняти будинок десь на відлюдді під лісом і поїхати туди, щоб, як Колін Фьорт у Реальному коханні, сидіти наодинці зі своєю книгою й писати-писати-писати.

Враховуючи ситуацію з міжнародним туризмом у 2020, недалеке ізольоване й тихе місце виявилося більше ніж логічною ідеєю для відпустки. Село для літературного експерименту знайшлося відразу ж.


З квітня я просто марила цим. Планувала поїхати у сині далі й писати весь тиждень.
Як завжди, на відпустку були Наполеонівські плани.

“Все встигну — одну книгу писатиму, другу домалюю, ще й історію для нової книги-картинки придумаю”.

По факту ж, реальність підкоригувала плани. 🙂 (Нотатка для себе на майбутнє — на такі літературні канікули потрібно відправлятися наодинці, для більших результатів).
Та все одно експеримент я рахую вдалим.

За неповний тиждень я:

– вигадала історію нового оповідання

– зібрала дуже багато референсів зі справжніх провінційних сіл, що допомогло додати реалістичності моїм ілюстраціям в книзі-картинці

– встигла проаналізувати свій аутлайн книги по слов‘янській міфології

– придумала історію наступної книги-картинки

Цього разу у мене вдвічі коротші строки для неї — завершити книгу потрібно до лютого 2021, у головній ролі тепер не людина, а історія буде розповідатися повністю візуально (так званий Silent book, який я вже давно хотіла випробувати й собі).

Літературна бібліотека та письменницькі експерименти

Провідна тема другого кварталу 2020 — Експерименти.

Я постаралася обійтися без революцій та сконцентрувалася на еволюції — стилю, творчого процесу, рутини та літературних звичок.

У цій чверті я:

✓ взялася за регулярний аналіз книг-картинок зі всього світу. Засіла на декількох тематичних онлайн-бібліотеках і почала вивчати інших авторів та ілюстраторів


✓ продовжила вивчати слов’янську міфологію

✓ зробила собі канікули від “книг, котрі письменнику-початківцю потрібно прочитати” й читала все, що хотілося

✓ почала читати нові для себе літературні форми (вірші, есе), щоб знайти натхнення для експериментів зі стилем та нові ідеї

✓ взялася провітрювати свої літературні ідеї на декількагодинних прогулянках

✓ поекспериментувавши з літературними канікулами в селі, прийняла той факт, що декілька тижнів у ізоляції з літературою раз на рік не здійснять за мене мої мрії. Мені таки потрібно більше уваги приділити створенню регулярної літературної практики. Так само, як раніше привчила себе до регулярної ілюстраційної практики.

У рамках експерименту я взялася 2 тижні щодня вести щоденник по 30 хв, що виявилося неймовірно цікавим процесом. Такі собі побачення із собою. Скільки, виявляється, цікавого можна обдумати на папері, коли знаходиш на це час.

Початково я планувала цю практику вести лише два тижні, та не захотіла зупинятися.

На сторінках нотатника з’являються історії з дитинства, про які я й не пам’ятала. Туди приходять нові персонажі та сюжети. Там ведуться дебати свідомості з підсвідомістю, ритуальне очищення від різних емоцій дня.


Перша половина 2020

Це півріччя було в основному про книгу-картинку, повернення у жанр оповідання та літературний блог. Я вчилася, відкривала для себе укрсучліт та менш відомі твори українських класиків, збирала матеріали для книги та книги-картинки, відвідала декілька вебінарів з літератури та книжкової ілюстрації, Літшколу в Карпатах, зробила літературні канікули, експериментувала з процесом та досліджувала, що підходить власне мені.

Друге півріччя обіцяє бути ще більш насиченим, з новою книгою-картинкою, новими оповіданнями та початком роботи над текстом книги.

Самій цікаво, як виглядатиме підсумок повного 2020.


коментарі 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *