Щоденник автора-ілюстратора,  щоденник письменника

Літературні підсумки 1/2020

На початку року я наклеїла на двері величезний календар.

На цей рік у мене просто наполеонівські ілюстраційно-письменницькі плани, тому кожен день — на вагу золота.

Ідея була: ввечері закреслювати по одній даті та розуміти, що днів у році залишається все менше. Відкладати просто немає куди. Якщо отак викласти перед собою календар на весь рік, то раптом розумієш — не так і багато днів у тому році 😌

Та все ж ця чверть року пролетіла як один день. Почалася з відпустки, закінчилася місячною ізоляцією на карантин, а між тим були ще й подорожі (Львів, Яремче, Вроцлав, у рідне місто), 2 інтенсивні бізнес-курси, волонтерство та хвороба. Постійно здавалося, що не встигла нічого зовсім і хронічно відстаю по всіх своїх літературних планах.

А потім сіла підводити підсумки та сама здивувалася.

Варто вірити фактам, а не емоціям. 🙂 І варто робити квартальні підсумки фактів.

То яким був 1-ий КВАРТАЛ 2020 у літературному плані?

БЛОГ ТА ОПОВІДАННЯ

У січні на світ з‘явився цей блог. Вести я його почала регулярно лише в березні, але тут уже 12 статтей, з яких 5 — оповідання. Ці оповідання — моя маленька перемога. 🏆. Писати короткі художні форми мені не йшло до цього більше десяти років.

Через оповідання я почала одразу два проекти.
Один з них — байки про мої волонтерські пригоди в Індії десять років тому. Давно хотіла описати ці спогади. Другий — цеглини у фундамент світу моєї майбутньої книги. Витягаю з української міфології менш відомих персонажів, закидаю їх у сучасну Україну та дивлюся, як вони там приживуться. 🙂

КНИГА

Ці міфологічні оповідання — частина моєї програми збору матеріалу для книги. Останні півроку я воюю з енциклопедіями міфології, фразеологічними словниками, підручниками про дохристиянські вірування. Чим глибше копаю, тим далі здається дно.
Та все ж з´явилися проблиски надії. Теорія вкладається в осмислене ціле в моїй голові, тестові персонажі оживають на сторінках оповідань.

Друге дихання моєму дослідженню подарувала розмова з письменником Андрієм Курковим після лекції, на якій він з такою любов´ю розповідав про підготовку матеріалів до книги.

КНИГА-КАРТИНКА

До фіналу наближається й робота над моєю дитячою ілюстрованою книгою. На початку липня проекту буде рік і я набрала обертів, щоб встигнути завершити його до річниці.

ОСВІТА

Цей квартал був у багатьох аспектах про освіту — не лише літературну, але тут буду писати про неї.
У лютому я нарешті поїхала на Зимову літературну школу від #litosvita
За тиждень більше літературних знайомств, ніж за попередні 10 років. І ще цілий список літератури, яку потрібно тепер прочитати для аналізу стилю майстрів.

Куди летить час. До кінця року — 3 квартали.

Потрібно додати обертів 🙂

коментарів 5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *