Щоденник автора-ілюстратора,  щоденник письменника

Що таке мастермайнд і навіщо він творчій людині?

Термін Mastermind як той відомий всім дзвін — всі чули, але що воно за звір?

Люблю експериментувати з процесами та шукати ефективніші способи досягнення своїх творчих цілей.

У певний момент зі всіх шпарин соціальних мереж полетіли оди цьому методу.
І я задумалася, чи зможу взяти з нього щось для себе, щоб краще-швидше писати та малювати дитячі книги?

Одже, одного разу пізньої осені захотілося спробувати творчий мастермайнд…

Для початку, що ж таке Мастермайнд?

Це група людей на схожому етапі розвитку та зі схожим рівнем амбіцій, які регулярно зустрічаються, щоб звірити показники своїх ментальних крокомірів.

На початку існування групи кожен визначає свій вектор цілей і упродовж зустрічей декларує іншим учасникам свої плани, звітує з проміжних результатів, просить поради та радить сам.


Людей зазвичай у групі 3-5. Така кількість дозволяє отримати фідбек на свої запитання з різних точок зору, а зустрічі тривають не більше години.

Як я знайшла свій Мастермайнд?

Мій Мастермайнд веде відлік з листопада 2019. За декілька років до цього я вже робила напівсвідому спробу такого Мастермайнду, та ми тоді не зовсім розуміли, навіщо це нам взагалі.

Тому перша вимога до Мастермайнд групи — мотивація учасників. Сюди кожен приносить свою енергетику і приходить на власних ногах. Не варто тягнути туди друга за компанію. Це не місце для енергетичного вампіризму, де хтось когось мусить тягти та змушувати щось робити.

Мастермайнд — це обмін енергією. Якщо вам потрібен наглядач, який вас мотивуватиме, задумайтеся краще про коачінг.

Свою групу я знайшла віртуально — на одному з форумів за інтересами на Фейсбуці. Форум був польський, тому радити його тут не буду, але такого багато на різних мовах. Підійде довільна група підприємців або творчих людей на фейсбуці. Киньте своє оголошення або ж відгукніться на чиєсь.

Важливо відразу звернути увагу на те, хто і на якому етапі процесу та на що цілиться. Якщо ви плануєте, скажімо, стати актором та Оскар отримати, а ваш партнер по мастермайнду приєднується, щоб підтягнути свою англійську з хиткого А2 та вільний Б2, то доволі низька вірогідність, що ваші енергетики синхронізуються. Занадто різний масштаб цілей і різний темп вам буде необхідний.
Якщо ж ви хочете створити свій перший стартап і натрапили на когось, хто їх вже має чотири на біржі — також не спішіть у цей Мастермайнд. У такій групі кожен має віддавати, а не лише брати. З тим, хто йде вашою стежиною набагато попереду, можна створити менторські відносини, де зовсім інші правила та інші бонуси для сторони, що ділиться досвідом. Та Мастермайнд у вас не вийде.

Як виглядає мій Мастермайнд і що він мені дає?

Я зі своєю групою зустрічаюся раз на тиждень через скайп. Всі ми живемо у різних містах. У нас 5 дівчат (ніякої дискримінації, просто ми відгукнулися на оголошення на жіночому форумі 😉 )

Ми діємо у схожих, але різних сферах. Кожна з нас серфує у темах бізнесу та мистецтва, та у різній пропорції.

Різниця віку між наймолодшою та найстаршою з нас — 15 років. Досвід також у всіх дуже різний. У цьому й плюс мастермайнду. Коли ти впираєшся у глуху стіну на шляху до своєї цілі — хтось з групи може знайти для тебе двері у цій стіні, опираючись на свій досвід чи знання.
Не завжди найстарша автоматично дає більше іншим, ніж отримує. Кожен з нас має цінний досвід та свій погляд на речі, який приходить на допомогу у тій чи іншій ситуації всім нам.

У такій співпраці важливо шанувати думку інших. І це друга вимога до мастермайнду — відкритість на точки зору інших. Сюди ніхто не приходить з переконанням, що вже знає і розуміє про цей світ все. Інакше що тут робити?

Мастермайнд група мусить мати наглядача часу. Це критично, щоб зустрічі не розтягнулися у багатогодинні дебати, що замучать всіх учасників уже на другій сесії.
Кожен по черзі дістає свої 5 хвилин слави, щоб розповісти про прогрес та задати питання про наболіле. Потім решта має по 1-2 хвилини, щоб дати свою пораду чи висловити заохочення/похвалити партнера по групі.

Вкінці зустрічі кожен декларує, що зробить перед наступною.

Мастермайнд і творчі проекти

Мастермайнди найчастіше використовують у середовищі бізнесу, та метод цей підійде для різних проектів.

У нас вийшла доволі творча група з людей з багатьма зацікавленнями. Є дизайнер/ілюстратор/блогер про здорове життя, є письменниця/видавець/еко блогер, є підприємець/мандрівний блогер та архітектор/фотограф/художник. І я — письменник/ілюстратор/блогер.

Навіщо це мені?

Наше оточення — це потужний двигун для нас самих. Воно може тягти вниз, а може вверх.
Оминаючи розмови про спільну позитивну енергетику, у які не всі скептики вірять, можна оперувати дуже буденними прикладами.
Уявіть, що ви пишете п´ятьом друзям і всі вони із захватом розповідають вам, які в них круті цілі і що сьогодні вони зробили для їх досягнення.

Або ж уявіть, що ваші друзі навпаки кожного вечора просто дивляться телевізор з пивом у руці.
У якому сценарії вірогідніше, що ви самі відмовитеся від Nеtflixa й задастеся питанням, що сьогодні можете зробити для своїх мрій?

Можна вести довгі дебати про те, що якщо хотіти, зробити можна все у будь-якому оточенні. Мабуть, так.
Якщо ви плаваєте у басейні, то вам додаткова опора і е знадобиться. Та чому б не кинути на воду додаткові рятувальні круги, якщо ви зібралися перепливти океан?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *