Щоденник автора-ілюстратора

Що таке книга-картинка?

Не кожна книга-картинка — для дітей. Так само як і не кожна книга для дітей — це книга-картинка.

Що у них у всіх спільного, це спосіб передання інформації. Такі книги розповідають історію ілюстраціями. Текст та картинки тут на одному рівні ієрархії. Вони можуть доповнювати одне одного, а можуть розповідати дві окремі історії. У книгах-картинках (англ. Picture book) зазвичай мало слів — в середньому 500 на книгу.

Чи комікс можна рахувати книгою-картинкою? У певному сенсі так. Проте він притримується інших форматів та канонів, ніж дитяча книга-картинка.

Класичні книги-картинки не мають такого чіткого поділу ілюстрацій на сторінці. Вони поєднують у собі ілюстрації на дві сторінки, на сторінку разом зі сторінками, де може бути декілька менших ілюстрацій у вільному порядку.

Стандартний дитячий picture-book — це 32 сторінки. Сьогодні це практично норма видавництв по всьому світу. Причина тут у специфіці творення книги. Сума сторінок має ділитися на 8, адже вони друкуються та зшиваються у книзі по 8. Тобто технічно могло б бути 8, 16 чи 40 сторінок. То чому саме 32?

Є книги й на 16 сторінок для зовсім маленьких дітей, та історію легше розповісти на 32. Враховуючи, що видання дитячої кольорової книги дороге — видавці стараються обмежити розмір книги. Тому 32 — це такий собі компроміс між якістю та ціною.

З цих 32 декілька сторінок ще приклеюється до обкладинки, залишається на дані видавництва та заголовок, на історію у такій книзі автор-ілюстратор має 24-29 стр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *