щоденник письменника

Письменник чи все-таки Шерлок Холмс?

Письменник = Дослідник

Глибину цієї простої формули розумієш лише занурившись у процес вивчання теми для книги.

Сівши писати свою книгу, я мусила невдовзі зробити перерву чи не на рік, щоб зібрати базу матеріалу для Провідної у романі теми.

Скільки у письменницький практиці мусить бути вигадок, а скільки правди та перевірених фактів?

Є письменники, які закопуються в архіви та обкладаються книгами й газетами. Інші заводять розмови з незнайомцями на вулиці. Найбільш завзяті навіть проживають день/тиждень/місяць у шкірі свого героя, виконуючи його професію, живучи у його місті чи одягаючись як він.

Це звучить цікаво. Письменники, як і актори, у певній мірі мають моральний дозвіл суспільства перевтілюватися у когось іншого та проживати чуже життя.

Дуже хочеться й собі вести польові вивчення — консультуватися з науковцями чи спробувати себе на день у якійсь іншій професії. Ось знайома письменниця поїхала провести день у притулку, щоб краще зрозуміти професію свого персонажа. Такі дослідження здаються дуже цікавими.

Та є й інша їх сторона — наукові книги тонами, з дуже заплутаними фактами на спірні й не до кінця ще однозначні теми.

Вгадайте, який варіант дістався мені зараз? 🙂


У дитинстві я писала, опираючись лише на уяву. Не дивно, що фентезі стало моїм улюбленим напрямком роботи. Я могла брати довільну пропорцію реального світу та розбавляти його вигадками у кожному місці, про яке не мала уявлення.

Як жили діти власників книгарень у середньовічному місті десь у Англії?
Поняття не маю.

І ось у мене вже не середньовічна Англія, а паралельний світ, дуже схожий на середньовічну Англію.

Тут я можу придумати у довільному порядку все, що не знаю про Седньовіччя. І жоден науковець не скаже «Фе! Не достовірно!» Адже це не справжній світ, а плід моєї уяви.

Вигадувати було весело. Та як дорослий письменник, я вирішила підійти до питання так, щоб весело було ще й читачеві.

Я й сама люблю дізнаватися нове на різні теми з художніх книг. З хороших книг, проживаючи пригоди з героями, можна вивчити багато цікавого про все на світі. Назви вітрил на морських суднах, модні зачіски у часи Марії-Антуанети, види комах у Замбії, слов’янську міфологію.

Один досвідчений письменник з 30-річним стажем на лекції нещодавно сказав, що дослідження теми книги — його улюблена частина процесу. Він так захоплено про це розповідав, що я й сама вирішила дати процесу другий шанс. Будуть і в моїй кар’єрі польові дослідження.

А поки — Привіт, горо наукових книг Та заплутані факти. Ми з вами разом ще надовго!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *