Щоденник автора-ілюстратора,  щоденник письменника,  щоденник читача

Новий розділ

За нами шалений рік з сюжетом для нового антиутопічного серіалу на Netflix. Та у всесвіті Кави і Літератури вся драма лише на сторінках текстів та ілюстрацій.

Прощавай, 2020. Що вдалося та не вдалося?

То що ж трапилося у 2020-му у контексті літературного проекту?

Вдалося…

– З’явився цей блог. Створила я його рівно рік тому, у січні 2020, хоча перші регулярні статті та оповідання публікувалися вже в березні.

– Я пройшла декілька літературних курсів: між іншим, також один тижневий курс у Карпатах. Найбільшим набутком освітньої програми 2020 були знайомста з іншими письменниками — початківцями й ветеранами.

– Написала серію оповідань на основі міфології та започаткувала серію оповідань про Індію. Більшість з них є на блозі.

– Завершила свою першу книгу-картинку та створила в експрес-темпі проект другої на конкурс.

– Занурилася таки нарешті у вивчення й аналіз книжкового ринку очима письменника та автора книг-картинок.

– Зробила творчі літературні канікули на хуторі під лісом (хоча по факту вийшли вони більш для натхнення та нових ідей, ніж літератури)

– Я нарешті вийшла з письменницького блоку та писала цього року у рази більше, ніж за минулих декілька років.

А що ні?

– Мені не вдалося особисто зустрітися та показати свою книгу-картинку видавцям на книжковій ярмарці у моєму місті. Хоча я й встигла завершити її вчасно, ярмарку відмінили через вірус.

– З тієї ж причини не вдалося побувати на Болонській ярмарці дитячих книг, на яку хочу потрапити вже декілька років.

– За тим же сценарієм не зрослося і з планом поїхати на літній тижневий курс книжкової ілюстрації в Італії.

– Я не завершила цього року писати повість (хоча, здавалося б, каратнин – лише сидіти й писати). Декілька разів міняла стиль та жанр книги, переписувала план та переосмислювала сюжет, вигадувала заново біографії персонажів. Та цього року все ж не склалося з довгими літературними формами. Продовжимо осаджувати цю Трою в 2021.

Привіт, 2021 або Що далі?

Перед Новим роком я традиційно сіла аналізувати минулий рік та планувати новий. Довго й натужно виписувала свої “хочу”, “варто”, “треба” та вигадувала, що нового робитиму.

А потім мені вперше захотілося викинути свій черговий наполеонівський новорічний план геть і замовити Всесвіту у Новорічну ніч лише одне: творити й далі. Продовжувати творити, як і минулого року, але трохи більше, трохи краще.

А експерименти та творчі досліди… вони і так будуть. У мене без них ніяк, з планом чи без.

Щоб не лити одну воду, залишу тут все ж декілька конкретніших пунктів.

– Наприкінці року я зацікавилася літературою для дітей і почала декілька коротших та середньої довжини проектів з цим пов’язаних. Продовжу з цим у першій половині року.

– 2020-ий розклався дуже непропорційно на два ілюстраційно-книжкові проекти: 9 місяців на “Еллу”, 2 на “Міо”. Надіюся, що у 2021 вийде трохи краще та трохи більше. І трохи швидше 🙂

– Минулий рік був для мене переломним у плані написання художніх творів. Сподіваюся, що 2021 принесе цих творів трішки більше. Серія міфологічних оповідань впевнено крокує з нами у новий рік. У планах також відновлення серії Індійських байок та нові літературні проекти.

Основна літературна ціль 2021-го: більше регулярної письменницької практики.

Усім цікавих книжок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *